Aktualności 2023/2024

Październik - miesiąc dobroci dla zwierząt
Październik został ustanowiony miesiącem dobroci dla zwierząt. Miesiąc, w którym szczególnie staramy się pamiętać o zwierzętach jest też okazją do przypomnienia uczniom o problemach i potrzebach zwierząt, a także ich znaczeniu w życiu człowieka. W związku z tym w poniedziałek naszą szkołę odwiedziła Pani Karolina Kolanek-Wrzosek oraz jej piękny, czworonożny przyjaciel PUSZKA. Uczniowie zdobyły cenną wiedzę na temat różnych ras psów, ich zachowania i potrzeb. Poznały znaczenie żółtej kokardy i żółtej obroży. Dzieci nauczyły się, jak poprawnie podejść do czworonożnego gościa oraz gdzie można go pogłaskać. Dziękujemy bardzo Pani Karolinie za przekazaną wiedzę i cenne rady. W podziękowaniu nasi uczniowie wręczyli smaczne kąski dla czworonoga.

 

 

 

Biblioteka szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim zaprasza uczniów, grono pedagogiczne i wszystkich  pracowników szkoły do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających podczas przerwy, pt. „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.


Aby wziąć udział w akcji wystarczy wypożyczyć książkę z biblioteki lub wziąć z domu, usiąść wygodnie na korytarzu lub w wybranym przez siebie miejscu i czytać podczas długiej przerwy o godzinie 11.30 w najbliższy poniedziałek 30 października 2023r.



PAMIĘTAJMY- CZYTANIE USKRZYDLA!!!
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Przerwa na czytanie”

 

26 października 2023 r. w Białej, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w unihokeju chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Nasi chłopcy spisali się bardzo dzielnie. Zespół grał z dużym zaangażowaniem i konsekwencją, co w rezultacie dało nam wysokie 6 miejsce.
Szkołę reprezentowali: Michał Krzymiński, Kuba Stasiak, Tomek Kolanek, Janek Graczyk, Bartek Lewandowski, Hubert Kuszaj oraz Olek Cieślik.
Gratulujemy!

 


 

 

CZCIMY PAMIĘĆ ZMARŁYCH
Już odwiedzamy groby bliskich. Dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i refleksji. Uczniowie klasy szóstej jak co roku odwiedzili cmentarz parafialny. W dniu dzisiejszym uporządkowali pomnik - miejsce pamięci szynkielowskich dzieci, którym wojna odebrała dzieciństwo i życie. Położyli jesienny bukiet i zapalili symboliczny znicz.

 


 

 

Wycieczka do Oświęcimia i Pszczyny.
19 października nasi uczniowie z klasy VII i VIII podczas wycieczki mogli zapoznać się z historią obozu koncentracyjnego Oświęcim – Brzezinka, miejsca naznaczonego ludzką tragedią, gdzie „ Ludzie ludziom zgotowali ten los” oraz uczcić pamięć ofiar zbrodni nazistowskich i Holokaustu. Zwiedzili również jedno z najważniejszych polskich dzieł architektury obronnej i rezydencjonalnej – zespół zamkowo-parkowy w Pszczynie – siedzibę magnacką z zachowanym autentycznym wystrojem wnętrz z przełomu XIX i XX w. Była to wspaniała lekcja tolerancji wobec drugiego człowieka bez względu na rasę i wyznanie.
Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

 

 


 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Każdego roku spotykamy się w Dniu Edukacji Narodowej. W tym roku jest to dzień szczególny, gdyż obchodzimy 250 rocznicę powołania do życia Komisji Edukacji. Zawód nauczyciela jest bardzo znaczący i ważny. To właśnie nauczyciele wskazują właściwą drogę i kształcą młode pokolenia. Wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły DZIĘKUJEMY!

 


 

 

W niedzielę 15 października będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem: ,,Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Z tej okazji w szkole została wykonana gazetka, a w klasach przeprowadzone katechezy na temat Dnia Papieskiego i Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. W dniu dzisiejszym uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą Janowi Pawłowi II, a następnie rozwiązali quiz dotyczący życia i nauczania Papieża Polaka. To była nietypowa, ale bardzo ciekawa lekcja religii.

 

 


Trochę języka łacińskiego. Carpe diem - Chwytaj dzień, Festina lente – Spiesz się powoli. Nasi uczniowie zadawali pytania, skąd tyle łaciny w języku polskim. Choć to język martwy jednak często gości w naszych wypowiedziach. Poznanie sentencji i zwrotów łacińskich, to ciekawa lekcja dla naszych uczniów.

 


 

 


KREDKOBRANIE ZAKOŃCZONE
Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło zbiórkę przyborów szkolnych i artykułów plastycznych. Dziś paczka została wysłana do Fundacji Ignatianum. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za udział w akcji charytatywnej, której celem było wsparcie najmłodszych rodaków na Kresach.

 


 

 


Lekcja muzealna
Ciekawa wystawa o codziennym życiu wsi wieluńskiej na początku XXw., a także fascynujące warsztaty plastyczne „Kłosy pełne chleba”, to dzisiejsza lekcja w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Nasi uczniowie zobaczyli tradycyjne narzędzia i sprzęty potrzebne do prowadzenia gospodarstwa wiejskiego. Zwrócili uwagę na narzędzia rolnicze wykonane przez gospodarzy i niezbędne do pracy w polu. Porównywali jak wyglądała praca rolników kiedyś a dziś. Następnie wzięli udział w warsztatach i samodzielnie ulepili dożynkowy bochenek chleba, który pięknie ozdobili. To była bardzo interesująca lekcja. Ważną część zajęć w muzeum stanowiła też wystawa „Świadkowie mówią… Wieluń 1 września 1939” i „Pradzieje ziemi wieluńskiej”. Miłym akcentem w naszej wycieczce był spacer śladami symboli ważnych dla miasta Wielunia.

 


 

 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   7   8   9   następny  >> 

 

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0